Facebook Video İndir

Facebook video indirme işleminde zorlanıyorsanız aracımız tam olarak size göre. Hızlı bir şekilde programsız ve ücretsiz şekilde video indirebilirsiniz.

Facebook Video İndir

Facebook video indirme işleminde zorlanıyorsanız aracımız tam olarak size göre. Hızlı bir şekilde programsız ve ücretsiz şekilde video indirebilirsiniz.

Facebook Video İndir

Facebook Video İndir Nedir?

Facebook’ta çeşitli videolar ve içerikler mevcuttur. Facebook’ta beğendiğiniz videoların telif ya da başka sebepler ile kaldırılma ihtimalini göz önünde bulundurduğunuz zaman videoları indirip depolamak mantıklıca bir hareket olacaktır. Hoşunuza giden, sizi derinden etkileyen ya da çevrimdışı izlemek istediğiniz Facebook videolarını indirmek için Facebook uygulamasının kendi içerisinde indirme seçeneği bulunmuyor. Bu yüzden Facebook video indir mp3 için farklı yollar denemeniz gerekmektedir. Sitelerde Facebook hd video indir için çeşitli uygulamalar ve aşamalar var. Siz de uygulama ya da site üzerinden link kopyalayarak video indirmek istiyorsanız sitemizden yararlanabilirsiniz.

Facebook video indirme yolları ve programları çok fazla ve farklı olduğu için size uygun olan yöntemi kullanarak beğendiğiniz ya da çevrimdışı izlemek istediğiniz Facebook videolarını indirebilirsiniz. Ancak bilgisayarda Facebook video indirme seçeneği çok fazla iken Android ve İOS cihazlarda bu durum pek mümkün değil. Çünkü telefonlarda URL kopyalama ya da adres başına yazılacak bazı kelimeler kullanışlı olmuyor. Bu sebeple de telefonlarda Facebook video indirme işlemleri için ek uygulamalar ve destek gerekiyor. Android ve İOS telefonlar için uygun uygulamaları aratarak telefonunuzdan da rahat bir şekilde istediğiniz Facebook videolarını indirebilirsiniz.

Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Facebook’ta direkt video indirme seçeneği bulunmadığından aşağıda uygulama kullanmadan yapabileceğiniz birkaç yöntem var. Bu yöntemleri bilgisayarınızda ya da Android ve İOS telefonlarınızda kullanabilirsiniz. Ancak telefonlarınız için ek yardımcı uygulamalardan yararlanmanız gereklidir.  Aşağıda belirtilen adımları sırası ile takip ettiğinizde Facebook video indirme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Facebook Video İndir mp3

Facebook video indirme işlemleri için aşağıdaki aşamaları sırası ile takip edin ve istediğiniz Facebook videosunu indirin.

 • Facebook uygulamasını açın ve indirmek istediğiniz videoyu seçin.
 • Seçtiğiniz videonun oynat seçeneğine tıklayın.
 • Videoyu açıldıktan sonra internet tarayıcısının adres çubuğuna gidin ve www uzantısını silin yerine mbasic yazın.
 • Açılan yeni ekrana gidin ve burada videoyu tekrar oynatın.
 • Videonun orada sağ tarafta bulunan 3 noktaya gelerek İndir seçeneğine tıklayın.
 • İndir seçeneğine tıkladıktan sonra videonun bilgisayarınızda nereye kaydedileceğini belirleyin ve Tamam deyin.

Yukarıda sayılan adımları eksiksiz yerine getirdiğiniz zaman facebook hd video indir işlemini tamamlamış olacaksınız. Bu işlemi bilgisayarlarınızda deneyebilirsiniz. Android ya da İOS yazılımlı telefonlarınızda bu işlemleri yapamazsınız. Bu yöntem aslında basit ve kısa bir yöntemdir. Ancak bu yöntem yerine başka bir seçeneğiniz daha var. Bu yöntem ile çok fazla işlem yapmadan birkaç aşama ile Facebook video indirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

2. Facebook Video İndir URL Yöntemi

Bu yöntem bir önceki yöntemden biraz farklıdır. Sırası ile yapılması gereken bu işlemi aşama aşama yapmalısınız.

 • Öncelikle Facebook hesabınıza gidin ve indirmek istediğiniz videoya gelin.
 • Videonun URL’sini kopyalayın.
 • Kopyaladığınız URL’yi Facebook video indirme sitesinde bulunan kutucuğa yapıştırın.
 • Download ya da İndir seçeneğine tıklayın.
 • İndirmek istediğiniz çözünürlüğü ve görüntü kalitesini seçin ve indirme işlemini başlatın.
 • Videoun bilgisayarınızda nereye kaydedileceğini belirleyin.
 • İndirme tamamlanınca Facebook hd videonuzu izleyebilirsiniz.

Yukarıdaki indirme yöntemlerinden dilediğinizi kullanarak bilgisayarınıza Facebook videolarınızı indirebilirsiniz. Yalnız bu iki yöntem de telefonlar için değil bilgisayarlarda kullanılacak yöntemlerdendir. Bu yöntemler sayesinde herhangi bir uygulama ve program kullanmaya ya da Facebook kullanıcı adı ya da şifrenizi bir yerlere girmeye gerek yoktur.

Bu yöntemleri kullanarak isterseniz mp3 isterseniz mp4 şeklinde indirebilirsiniz. Ancak indirdiğiniz video mp3 formatında ise ve siz o videoyu mp4 olarak kullanmak istiyorsanız. Bu durumda mp4 dönüştürücü kullanarak indirdiğiniz videoyu mp4 olarak depolayabilirsiniz. HD kalitesinde Facebook videoları indirmek için çeşitli sitelerden de destek alabilirsiniz. Ancak sitemizde bulunan bu bilgiler ışığında siz de Facebook video indirme işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook Video Bulma Ve İndirme

Eğer daha önce indirmek istediğiniz ancak bulamadığınız Facebook videolarınız varsa kullanıcının adını hatırlıyorsanız kullanıcının videolarına gidin. Eğer hatırlamıyorsanız Facebook’ta hashtag kullanarak da arama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Örneğin ; #voleybol ya da #sea yazarak videolarınızı aratabilirsiniz. Ancak Google arama motorunu kullanarak da aradığınız videoları bulup indirmek mümkündür.